Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim

WORD facebook


Zarezerwuj termin egzaminu on-line


Zarezerwuj termin egzaminu on-lineBiuletyn Informacji Publicznej


 

Film - B d  widoczny B d  bezpieczny

Akcje i zajęcia BRD 2014

Akcje i zajęcia BRD 2015

„Mikołaj na drodze”

7 grudnia wzorem lat ubiegłych i w tym roku Mikołaj wyjechał na drogi Piotrkowa Trybunalskiego. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego razem z policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Tryb. i oczywiście z Mikołajem odwiedzili przedszkola i Szkołę Podstawową nr 16 w Piotrkowie Tryb. Dzieci odpowiadały na pytania dotyczące ich drogi do szkoły, a także dowiedziały się jak ważną rolę odgrywają odblaskowe elementy ubioru, zwłaszcza wtedy kiedy szybko zapada zmrok. Wszystkie dzieciaki otrzymały słodki upominek od Mikołaja.

Wojewódzki Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Dnia 8 maja 2015 roku w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim odbył się Wojewódzki Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, w którym udział wzięły 22 szkoły podstawowe i 22 gimnazja z terenu województwa łódzkiego. Obok sprawdzianu z wiedzy teoretycznej rozegrano trzy konkurencje praktyczne: udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, jazdę sprawnościową rowerem po torze przeszkód oraz przejazd po miasteczku ruchu drogowego.
Wśród szkół podstawowych na podium stanęli:
I miejsce - Szkoła Podstawowa w Koluszkach
II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 2 w Sulejowie
III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 12 w Tomaszowie Mazowieckim
Pozostałe miejsca >>>
Wśród gimnazjów pierwsze trzy miejsca należały do:
I miejsce - Gimnazjum w Koluszkach
II miejsce - Gimnazjum w Szczercowie
III miejsce - Gimnazjum w Sokolnikach.
Pozostałe miejsca >>>
Zwycięskie drużyny będą reprezentowały województwo łódzkie na finale krajowym. Nagrody dla najlepszych szkół ufundowali: WORD-y województwa łódzkiego, Kuratorium Oświaty i Polski Związek Motorowy.

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - eliminacje powiatowe

Dnia 29 kwietnia 2015 r. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim i Kuratorium Oświaty przeprowadzili eliminacje powiatowe w ramach XXXVIII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Turniej ten jest skierowany do uczniów szkół podstawowych oraz szkół gimnazjalnych z terenu powiatu piotrkowskiego. Obok sprawdzianu z wiedzy teoretycznej rozegrano dwie konkurencje praktyczne: jazda rowerem po wyznaczonym torze z przeszkód oraz pomoc przedmedyczna.
Wśród szkół podstawowych trzy pierwsze miejsca zajęli:
I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 2 w Sulejowie
II miejsce - Szkoła Podstawowa w Rozprzy
III miejsce - Szkoła Podstawowa w Woli Krzysztoporskiej
Miejsca na podium wśród szkół gimnazjalnych zajęli:
I miejsce - Gimnazjum w Szydłowie
II miejsce - Gimnazjum z Wolborza
III miejsce - Gimnazjum nr 4 Piotrków Trybunalski.
Uczestnicy, którzy zajęli pierwsze miejsca w eliminacjach powiatowych, 8 maja 2015 roku wezmą udział w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się w piotrkowskim WORD.

Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny - eliminacje regionalne

17 kwietnia w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Piotrkowie Tryb. uczniowie szkół ponadgimnazjalnych (17 trzyosobowych drużyn) rywalizowali w Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym, w eliminacjach regionalnych. Obok sprawdzianu z wiedzy teoretycznej rozegrano trzy konkurencje praktyczne: jazda motorowerem na czas po torze przeszkód, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz jazda samochodem osobowym z talerzem stewarda. Zawodników oceniał zespół sędziowski złożony z: policjantów Z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji z Piotrkowa Tryb., egzaminatorzy z WORD-u, pracownicy Kuratorium Oświaty i Szkoły Policealnej Samorządu Województwa Łódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Tryb.
Laureatami eliminacji zostali:
I miejsce Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Radomsku
II miejsce Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie
III miejsce Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim
IV miejsce Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczercowie
V miejsce Zespół Szkół Drzewnych Ochrony Środowiska w Radomsku
VI miejsce Zespół Szkół Centrum Kształceni Rolniczego w Dobryszycach
Zwycięscy pierwszych trzech miejsc otrzymali puchary WORD- u i zestawy kluczy narzędziowych, a wszyscy uczestnicy turnieju dyplomy. Sześć zwycięskich drużyn zakwalifikowało się do eliminacji wojewódzkich.

„Dbaj o swoje bezpieczeństwo – śmierci nie wyprzedzisz”

3 marca odbył się w Publicznym Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Wolborzu Dzień Profilaktyki. Oprócz piotrkowskiego WORD, do współpracy w przedsięwzięciu zostali zaproszeni aspirant sztabowy Piotr Dąbrowski z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Tryb. oraz Bogdan Szulc – Przewodniczący Rady Miejskiej Wolborza. Głównym celem spotkania było  upowszechnianie wiedzy o bezpieczeństwie oraz kształtowanie właściwych postaw wobec zagrożeń, na jakie są narażeni użytkownicy dróg, zarówno kierowcy jak i piesi. Dzień Profilaktyki w gimnazjum podsumowała Monika Kuszyńska, piosenkarka i autorka tekstów, która od lat udziela się charytatywnie oraz wspiera działalność różnych fundacji.

Międzyszkolny Turniej „Mali bohaterowie – czyli dziecko potrafi” w Radomsku

25 lutego w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym nr 4 w Radomsku odbył się konkurs dla uczniów szkół podstawowych popularyzujący wśród uczniów problematykę bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach zagrożenia, w tym zagrożeń w ruchu drogowym. Wszystkie drużyny były znakomicie przygotowane i świetnie poradziły sobie z zadaniami konkursowymi. Dzieci zgromadzone na widowni też miały okazję uczestniczyć w dodatkowych konkurencjach. Na zwycięzców i uczestników czekały ciekawe nagrody i upominki.


Wróć do "Akcje i zajęcia BRD - strona główna"

Copyright (c) 2009-2019 Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim