Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim

WORD facebook


Zarezerwuj termin egzaminu on-line


Zarezerwuj termin egzaminu on-lineBiuletyn Informacji Publicznej


 

Film - B d  widoczny B d  bezpieczny

Akcje i zajęcia BRD 2014

Akcje i zajęcia BRD 2014

"Cytryna - jabłko" w Gomulinie

17 września od godziny 8 rano Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej w Gomulinie przeprowadzili akcję: "Cytryna - jabłko". Kierowcy jadący drogą krajową nr 8 niestety nie zawsze jechali zgodnie z przepisami. Policjanci skontrolowali 18 osób, wśród nich cytryną zostało ukaranych 11 kierowców.

Międzynarodowa Konferencja i piknik BRD - Łódź 2014

"Zakręcony rowerzysta" w Piotrkowie Tryb.

Piotrkowski WORD wspierał redakcję Dziennika Łódzkiego na Rynku Trybunalskim podczas finału akcji: "Zakręcony rowerzysta". Byli także przedstawiciele Policji i Straży Miejskiej oraz miłośnicy rowerów z Piotrkowa Trybunalskiego i Bełchatowa.

"Niechronieni"

"Niechronieni" - wspólna akcja Policji i WORD w Piotrkowie Trybunalskim skierowana głównie do rowerzystów. Zamiast mandatu pouczenie i odblaskowe gadżety - nie tylko dla najmłodszych.

"Cytryna - jabłko" w SP nr 13 w Piotrkowie Tryb.

16 czerwca piotrkowski WORD wspólnie z Policją, Radą Osiedla Armii Krajowej i przede wszystkim uczniami SP Nr 13 zorganizował akcję "Cytryna - jabłko". Zaskoczyliśmy rano kilku kierowców.

Egzaminy na kartę rowerową - WORD Piotrków Tryb.

W maju i czerwcu uczniowie klas czwartych Powiatu Piotrkowskiego zdawali egzaminy na kartę rowerową w miasteczku ruchu drogowego piotrkowskiego WORD.

Otwarcie Miasteczka Ruchu Drogowego przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Smardzewicach

31 maja uczestniczyliśmy wspólnie z Komendantem Powiatowym Policji w Tomaszowie Maz. i wójtem Gminy Tomaszów Mazowiecki w uroczystym otwarciu Miasteczka Ruchu Drogowego przy Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Smardzewicach. WORD w Piotrkowie Trybunalskim był fundatorem obiektu, uczniowie otrzymali również rower do ćwiczeń w miasteczku.

Dzień Dziecka w gminie Poświętne

Piknik Profilaktyczny połączony z Dniem Dziecka w gminie Poświętne. Było wiele atrakcji, dużo nagród i przede wszystkim radość dzieci i młodzieży. Wielkie podziękowania dla Policji z Łodzi, Opoczna i Drzewicy oraz strażaków z OSP w Poświętnem za doskonały pokaz ratownictwa drogowego. Dziękujemy także Radzie Rodziców i dyrekcji ZSS w Poświętnem za pomoc i świetną organizację.

Eliminacje Rejonowe Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego

Dnia 23 kwietnia na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim przeprowadzono Eliminacje Rejonowe Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego. Rywalizowało 21 drużyn ze szkół ponadgimnazjalnych z pięciu powiatów. Zdecydowanie najlepiej wypadły szkoły z Radomska, bowiem aż 4 radomszczańskie placówki będą reprezentowały nasz region w finale wojewódzkim. Na miejscu 1 Technikum Mechaniczno - Budowlane w ZSP nr 1 w Radomsku. Zespół Szkół Rolniczych z Wolborza zajmując 4 miejsce, podobnie jak ZSP nr 3 z Bełchatowa (miejsce 6) zakwalifikował się do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 23 maja w Skierniewicach.

Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

16 kwietnia odbyły się w Rozprzy Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. O przejście do Finału Wojewódzkiego rywalizowało 13 szkół podstawowych i 14 szkół gimnazjalnych z powiatu piotrkowskiego.

Spotkanie w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy.

Wspólnie z komendantem Policji i przedstawicielem opoczyńskiej drogówki mówiliśmy o zagrożeniach na drogach. Były również zajęcia z alkogoglami i narkogoglami, aby uzmysłowić młodym ludziom, jak niebezpieczne jest prowadzenie pojazdu oraz w jakim stopniu jest ograniczona koordynacja wzrokowo - ruchowa kierowcy będącego pod wpływem środków odurzających. WORD w Piotrkowie Trybunalskim od lat uczestniczy w podobnych spotkaniach na terenie byłego województwa piotrkowskiego.

Finał akcji "Nietrzeźwy - daleko od szosy" - Radomsko 2014

Dnia 9 kwietnia w Radomsku odbył się Wielki Finał akcji Starostwa i KPP w Radomsku: "Nietrzeźwy - daleko od szosy", którą piotrkowski WORD wspierał wspólnie z KWP w Łodzi i ITD. Rozegrano wiele ciekawych konkurencji motoryzacyjnych dla młodzieży, były symulacje dachowania i zderzeń oraz pokazy ratownictwa drogowego. Zakończenie imprezy odbyło się w klubie "Bogart" w Gomunicach, gdzie wystąpiła m.in. legenda polskiego bluesa Kasa Chorych.

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Jak co roku podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Piotrkowie Trybunalskim, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego wspólnie z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Tryb. promował bezpieczne zachowania na drogach wśród kierowców i innych uczestników ruchu drogowego.

Nietrzeźwy daleko od szosy - Radomsko marzec 2014

WORD w Piotrkowie Trybunalskim, między 4 a 10 marca 2014 roku, uczestniczył w akcji pt.: "Nietrzeźwy – daleko od szosy” - takie hasło przyświecało podczas cyklu spotkań z młodzieżą uczęszczającą do szkół średnich w powiecie radomszczańskim. Przedsięwzięcie o charakterze prewencyjno – edukacyjnym , to wspólna inicjatywa Komendanta Powiatowego Policji w Radomsku – podinsp. Krzysztofa Michalskiego i Starosty Powiatu Radomszczańskiego – Roberta Zakrzewskiego. Oprócz piotrkowskiego WORD, którego prelegentem był specjalista ds. BRD Michał Franas do współpracy w przedmiotowym przedsięwzięciu zostali zaproszeni: Wojewódzka Inspekcja Transportu Drogowego reprezentowana przez Konrada Stajudę. Patronat nad działaniami objął Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi – insp. Dariusz Banachowicz. Prelekcje z ramienia policji prowadzili - asp. Kamil Wnukowski i mł.asp. Maciej Cholajda oraz podinsp. Ireneusz Domagalski. Pierwsze spotkanie z młodzieżą tzw. „Elektryka” i „Ekonomika” odbyło się 4 marca 2014 roku. Kolejne dni to spotkania z młodzieżą uczęszczającą do radomszczańskich liceów ogólnokształcących oraz uczniów szkół o profilach technicznych. Natomiast, 7 marca prelegenci przedstawili najważniejsze zagadnienia powyższej idei młodzieży z Przedborza. Łącznie w spotkaniach tych uczestniczyło ponad półtora tysiąca uczniów. Nie bez powodu organizatorzy wybrali młodzież od 16 do 19 roku życia. Wielu z tych młodych ludzi ma już uprawnienia do kierowania pojazdami a pozostała część deklaruje, że chce mieć prawo jazdy. Dane policyjne pokazują, że mody wiek połączony z alkoholem czy innymi używkami doprowadza do tragedii. Głównym celem przyświecającym organizatorom tych działań było upowszechnianie wiedzy o bezpieczeństwie oraz kształtowanie właściwych postaw wobec zagrożeń na jakie są narażeni użytkownicy dróg, zarówno kierowcy jak i piesi. Materiał edukacyjny przygotowany przez prelegentów dokładnie pokazał do czego może doprowadzić nietrzeźwy za kierownicą. Ponadto, mówcy zwrócili uwagę na to, jak ważne jest właściwe zapinanie pasów bezpieczeństwa oraz używanie elementów odblaskowych. Celem przedsięwzięcia było również pobudzenie wyobraźni i pokazanie młodzieży do czego może doprowadzić choćby jeden nieodpowiedzialny kierowca. Potwierdzeniem tego są dane, które nie pozostawiają złudzeń - w 2013 roku na polskich drogach zginęły 3334 osoby a 43963 osoby odniosły obrażenia ciała.


Wróć do "Akcje i zajęcia BRD - strona główna"

Copyright (c) 2009-2019 Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim