Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim

WORD facebook


Zarezerwuj termin egzaminu on-line


Zarezerwuj termin egzaminu on-lineBiuletyn Informacji Publicznej


 

Film - B d  widoczny B d  bezpieczny

Akcje i zajęcia BRD 2013

Akcje i zajęcia BRD 2013

Lekcje BRD w szkołach

W październiku 2013 r. Michał Franas - przedstawiciel WORD w Piotrkowie Trybunalskim oraz asp. Barbara Stępień rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Opocznie odwiedzili szkoły podstawowe na terenie gminy Mniszków przeprowadzając cykl pogadanek związanych z bezpiecznym poruszaniem się po drogach dzieci i młodzieży. Szczególnie w okresie jesienno – zimowym apelujemy do wszystkich o noszenie elementów odblaskowych, posiadanie prawidłowego oświetlenia przy rowerze i przede wszystkim przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Wszyscy uczniowie otrzymali odblaskowe gadżety od organizatorów lekcji z zakresu wychowania komunikacyjnego oraz akcji: „Bądź widoczny, bądź bezpieczny”. Na zdjęciach uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Stoku.


O bezpieczeństwie w Radomsku - październik 2013

Z inicjatywy pedagoga szkolnego Zespołu Szkolno – Gimnazjalnego Nr4 w Radomsku, przedstawiciel piotrkowskiego WORD wspólnie funkcjonariuszką Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Radomsku przeprowadził pogadanki na temat bezpiecznego poruszania się po drogach. Uczniowie z klas I, II i III czynnie uczestniczyli w lekcjach BRD oraz projekcji filmu pt.: „Bezpieczna droga z radami Spongeboba”, który został wyprodukowany z inicjatywy Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji i Ministerstwa Zdrowia. Podczas październikowej akcji BRD uczniowie chętnie odpowiadali na pytania i aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Na zakończenie specjalista ds. BRD WORD w Piotrkowie Trybunalskim rozdał wszystkim uczniom odblaskowe przywieszki do tornistra, starsi natomiast otrzymali zeszyty, których okładki przedstawiają znaki drogowe z opisem. Prelegenci przypominali również o noszeniu elementów odblaskowych.


Cytryna - jabłko, wspólna akcja WORD, Policji i Szkoły Podstawowej w Gomulinie - 19.09.2013


Bezpieczna droga do szkoły "Akcja Pancernik" - Piotrków 05.09.2013


Uczymy dzieci pierwszej pomocy przedmedycznej - 19.07.2013


Egzamin na kartę rowerową - Opoczno 20.06.2013


Dzień Dziecka - powiat opoczyński, zajęcia w miasteczku ruchu drogowego - 31.05.2013


Piknik Motoryzacyjny w Moszczenicy, prezentacja samochodu egzaminacyjnego WORD - 18.05.2013


Eliminacje Wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego - 10.05.2013

W piątek 10 maja 2013 roku w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim odbyły się 36 Eliminacje Wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Dyrektor WORD Bogusław Kulawiak powitał przybyłych gości oraz uczestników turnieju, tj. 22 trzyosobowe reprezentacje najlepszych drużyn ze szkół podstawowych i 22 drużyny gimnazjalne z wszystkich powiatów Województwa Łódzkiego. Ponad 140 osób rywalizowało o zakwalifikowanie się do finału krajowego turnieju BRD. Wśród gimnazjalistów najlepsza okazała się drużyna z Rozprzy, natomiast najlepsza wśród szkół podstawowych w naszym województwie w dziedzinie bezpieczeństwa ruchu drogowego została Szkoła Podstawowa Nr 1 z Koluszek. Patronat honorowy nad turniejem objęła Wojewoda Łódzki Pani Jolanta Chełmińska, którą reprezentował wicewojewoda Paweł Bejda. Wojewoda wręczając zwycięzcom puchary życzył dalszych sukcesów na szczeblu krajowym turnieju BRD a pozostałym drużynom i ich opiekunom gratulował doskonałej wiedzy i umiejętności z zakresu niesienia pierwszej pomocy przedmedycznej, wiedzy prawa o ruchu drogowym oraz bezpiecznej i zgodnej z przepisami jazdy rowerem. Dyrekcja WORD gratuluje zwycięzcom i dziękuje wszystkim uczestnikom oraz opiekunom drużyn biorących udział w Finale Wojewódzkim Turnieju BRD.
Gimnazja:
1. Rozprza
2. Koluszki Gim. Nr 1
3. Szczerców

Szkoły Podstawowe:
1. Koluszki SP Nr 1
2. Rozprza
3. Goszczanów


Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny - Eliminacje Rejonowe w WORD - 24.04.2013


Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju BRD - Rozprza - 19.04.2013


Wróć do "Akcje i zajęcia BRD - strona główna"

Copyright (c) 2009-2019 Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim