Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim

WORD facebook


Zarezerwuj termin egzaminu on-line


Zarezerwuj termin egzaminu on-lineBiuletyn Informacji Publicznej


 

Film - B d  widoczny B d  bezpieczny

Akcje i zajęcia BRD 2012

Akcja "Cytryna Jabłko" zorganizowana przez WORD w Piotrkowie wspólnie z Wydziałem Ruchu Drogowego KMP w Piotrkowie i uczniami Szkoły Podstawowej w Gomulinie - listopad 2012


Karta rowerowa i motorowerowa - maj - październik 2012


Dożynki Wojewódzkie - 23.09.2012


Bezpieczna droga do szkoły 2012 - 21.09.2012

W ramach XI Międzynarodowej Konferencji "Bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego Ratownictwo Medyczne" odbył się piknik profilaktyczny "Bezpieczna droga do szkoły 2012".

Piknik miał miejsce 21 września w Uniejowie. Został zorganizowany przez Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego w, Piotrkowie Trybunalskim, Łodzi, Sieradzu i Skierniewicach oraz Komendę Wojewódzką Policji w Łodzi. Na przybyłych, w godzinach 9:30 – 14:00 czekały liczne atrakcje: widowisko dla dzieci „Drogowe tere… fere… bum”, konkursy wiedzy i umiejętności uczniów z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego. Konkurs plastyczny zorganizował piotrkowski WORD, a uczestniczyły w nim cztery drużyny z okręgu sieradzkiego, piotrkowskiego, łódzkiego i skierniewickiego. Najlepszą pracę o tematyce „Bezpiecznej drogi do szkoły” wykonali uczniowie z Łowicza i Skierniewic. Gimnazjaliści rywalizowali też ze sobą w ciekawych konkurencjach, m.in. jazda na rowerze i motorowerze po torze przeszkód, udzielanie pierwszej pomocy. Natomiast dla młodzieży powyżej 16 roku życia odbyła się prezentacja filmu 5D. A panowie policjanci przygotowali pokaz sprzętu i wyposażenia policyjnego, był też policyjny helikopter , który tego dnia specjalnie dla dzieci i młodzieży wylądował przy Termach w Uniejowie.

Dla dzieci, młodzieży i dorosłych podczas pikniku zagrał K.A.S.A Kasowski. Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego było współorganizatorem akcji. Wśród szkół z terenu działania WORD w Piotrkowie w pikniku uczestniczyli reprezentanci szkół, które w ostatnich latach zajmują czołowe miejsca w Turniejach BRD, byli to m.in.: uczniowie ze szkół w Rozprzy( powiat piotrkowski), Gomunic (powiat radomszczański), Tomaszowa Mazowieckiego (SP nr 12), Poświętnego (powiat opoczyński) i Bełchatowa. Wszyscy uczestnicy otrzymali kaski rowerowe ufundowane przez Wojewódzką Radę BRD w Łodzi.


Jabłko czy cytryna? - 30.05.2012

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego cyklicznie organizuje wspólnie z Komendą Miejska Policji w Piotrkowie Trybunalskim, a także Komendami Powiatowymi w Opocznie i Radomsku akcję „Cytryna – Jabłko”. Policjanci z piotrkowskiej „drogówki” wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” zorganizowali w 2012 roku kilkakrotnie tego typu akcję włączając do niej również uczniów ze Szkół Podstawowych obok, których znajdują się drogi o dużym natężeniu ruchu drogowego. Podczas kontroli drogowych prowadzonych różnych miejscach miast uczestniczące w akcji dzieci nagradzały jabłkami kierowców, którzy jechali zgodnie z przepisami. Natomiast kierowcy którzy popełnili drobne wykroczenie w zamian za mandat musieli zjeść wręczoną przez milusińskich cytrynę, odpowiedzieć na pytania dzieci z zakresu ruchu drogowego, jak również wysłuchać wskazówek policjantów.


Powiatowy Turniej BRD dla szkół podstawowych i gimnazjalnych - 20.04.2012


Finał rejonowy Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego - 13.04.2012


Wróć do "Akcje i zajęcia BRD - strona główna"

 

Copyright (c) 2009-2019 Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim