Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim

WORD facebook


Zarezerwuj termin egzaminu on-line


Zarezerwuj termin egzaminu on-lineBiuletyn Informacji Publicznej


 

Film - B d  widoczny B d  bezpieczny

Akcje i zajęcia BRD 2010

„Weekend bez ofiar” wspólny happening WORD i Policji - 06.08.2010

6 sierpnia 2010 r. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego wspólnie z policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim oraz Komendy Powiatowej Policji w Radomsku zorganizowali happeningi w czasie których uświadamiali wszystkich uczestników ruchu drogowego o zagrożeniach związanych z popełnianymi wykroczeniami. W tym dniu zatrzymywani do kontroli, głównie na terenie miasta Piotrkowa Trybunalskiego oraz powiatu radomszczańskiego, za popełnione wykroczenia „karani byli” zjedzeniem cytryny natomiast nagrodą dla tych kierujących, którzy nie złamali przepisów w ruchu drogowym była pomarańcza. Kierujących jednośladami obdarowano kamizelkami i elementami odblaskowymi ufundowanymi przez piotrkowski WORD. W akcji uczestniczyli m.in.: dyrektor WORD w Piotrkowie Tryb. - Bogusław Kulawiak, z-ca dyr. WORD – Bronisław Brylski, naczelnik WRD KMP w Piotrkowie Tryb. - podinsp. Artur Szczegielniak, koordynator ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego – Michał Franas. Przedsięwzięcie mające na celu ograniczenie liczby wypadków w całym kraju trwało miedzy 6 a 9 sierpnia. Zorganizowano je w ramach Międzynarodowego Eksperymentu Bezpieczeństwa pt. „Weekend bez Ofiar”. Honorowy patronat nad akcją objął Minister Infrastruktury Cezary Grabarczyk.


Eliminacje Turnieju Motoryzacyjnego w WORD - 23.04.2010

23 kwietnia br. w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim odbyły się rejonowe eliminacje w ramach Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Tym razem do turnieju przystąpiło 11 szkół ponadgimnazjalnych powiatu piotrkowskiego, tomaszowskiego, opoczyńskiego i radomszczańskiego. Uczestnicy na początku otrzymali do rozwiązania test t, następnie przystąpili do części praktycznej. Polegała ona na przejechaniu motorowerem po wyznaczonym torze w jak najkrótszym czasie. Organizatorem turnieju był WORD i Wydział Ruchu Drogowego piotrkowskiej komendy Policji oraz Kuratorium Oświaty w Łodzi – delegatura w Piotrkowie Tryb. W eliminacjach zwyciężyli uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Radomsku, II miejsce zajął Zespół Szkół Rolniczych w Dobryszycach, a III- Zespół Szkół Ponagimnazjalnych numer 3 z Piotrkowa Trybunalskiego. Zawodnicy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, które ufundował Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. Dyrektor WORD składa gratulacje zwycięzcom i wszystkim uczestnikom, jednocześnie zaprasza na Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, który odbędzie się 28 maja w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim.


Turniej wiedzy o BRD w Wolborzu - 22.04.2010

22 kwietnia w Gimnazjum w Wolborzu przeprowadzono Powiatowe eliminacje w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Celem turnieju jest popularyzacja przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach jak również kształtowanie pozytywnych zachowań wobec innych uczestników ruchu. Zawodnicy musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego oraz zastosowaniem ich w praktyce, a także doskonałymi umiejętnościami kierowania rowerem. Do turnieju, który składał się z części teoretycznej i praktycznej zgłosiło się 10 drużyn ze szkół podstawowych i 15 gimnazjów. Łącznie z powiatu piotrkowskiego w eliminacjach wzięło udział 75 uczniów. Organizatorem turnieju był Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego wspólnie z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim oraz Kuratorium Oświaty w Łodzi - delegatura w Piotrkowie Tryb. Pierwsze miejsce w Turnieju BRD w kategorii szkół podstawowych, zajęła szkoła z Rozprzy, druga była SP w Boryszewie a trzecia Podstawówka z Krzyżanowa. Wśród gimnazjów najlepsza okazała się również Rozprza, drugie miejsce zajęło Gimnazjum w Woli Krzysztoporskiej a trzecie było Gimnazjum z Moszczenicy. Najlepsze drużyny będą reprezentowały nasz powiat podczas Eliminacji Wojewódzkich w Koluszkach. Zwycięzcy otrzymali od WORD –u atrakcyjne zegarki, od wójta Wolborza rowery górskie, od starosty piotrkowskiego torby i plecaki sportowe, a od prezydenta Piotrkowa kaski rowerowe i piłki. Za zajęcie kolejnych miejsc na podium zawodnicy dostali sprzęt rowerowy, plecaki i elementy odblaskowe. W jury zasiadali m.in.: naczelnik WRD KMP w Piotrkowie podinsp. Artur Szczegielniak, koordynator ds. BRD WORD w Piotrkowie - Michał Franas, kierownik - Marian Albin z Kuratorium Oświaty w Łodzi – delegatura w Piotrkowie. Dyrektor WORD w Piotrkowie Trybunalskim gratuluje zwycięzcom i wszystkim uczestnikom turnieju.


Wróć do "Akcje i zajęcia BRD - strona główna"

Copyright (c) 2009-2019 Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim