Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim

WORD facebook


Zarezerwuj termin egzaminu on-line


Zarezerwuj termin egzaminu on-lineBiuletyn Informacji Publicznej


 

Film - B d  widoczny B d  bezpieczny

Bez tytułu 1 Bez tytułu 1 Bez tytułu 1 AktualnościAktualnościBez tytułu Aktualności Aktualności Bez tytułu 1 Bez tytułu 1 Bez tytułu 1

Aktualności

 

18-12-2018
Kolejna akcja Rózga - Cukierek odbyła się przed Szkołą Podstawową w Krzyżanowie. Razem z funkcjonariuszami Komendy Policji w Piotrkowie sprawdzaliśmy czy kierowcy jeżdżą przepisowo. Na szczęście i tym razem rozdaliśmy więcej cukierków za poprawną jazdę niż rózg za łamanie przepisów.

14-12-2018
Kolejna akcja „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” miała miejsce w dniu 12 grudnia 2018 roku na terenie Bełchatowa oraz Gorzkowic. Wzięli w niej udział przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim oraz Komendy Miejskiej Policji.

Bełchatów:


Gorzkowice:

13-12-2018
WORD w Piotrkowie informuje, że w dniu 16.01.2019 w godz. 8:00 - 15:00 organizuje bezpłatne, specjalistyczne szkolenie z zakresu ruchu drogowego dla kandydatów na nauczycieli wychowania komunikacyjnego oraz nauczycieli wychowania komunikacyjnego, którzy do tej pory nie uczestniczyli w/w szkoleniu.
Karta zgłoszeniowa >>>

12-12-2018
Dnia 11.12.2018r. razem z uczniami Zespołu Szkół w Komorowie i funkcjonariuszami Komendy Policji w Tomaszowie Mazowieckim pilnowaliśmy porządku na drodze wojewódzkiej nr 713. Zamiast mandatów były rózgi, a tych co jechali bezpiecznie - dzieci nagradzały słodyczami.

07-12-2018
WORD z Mikołajem na drodze.
Pracownicy piotrkowskiego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego wraz z policjantami i strażakami podczas akcji "Mikołaj na drodze" popularyzowali bezpieczeństwo na drodze wśród najmłodszych. Mikołaj rozdawał słodkości a dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły. Akcja rozpoczęła się 6 grudnia 2018 roku. Już przed pierwszym dzwonkiem pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, policjanci piotrkowskiej drogówki oraz strażacy z Komendy Miejskiej Straży Pożarnej i oczywiście Święty Mikołaj, czekali przed Szkołą Podstawową nr 11 na spieszących się na lekcje uczniów. Mikołaj częstował cukierkami. Dzieci i opiekunowie dostali również elementy odblaskowe wraz z porcją podstawowych zasad przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Milusińscy jako niechronieni uczestnicy ruchu drogowego mogli od policjantów dowiedzieć się jak ważne są odblaskowe elementy ubioru w drodze do i ze szkoły by być widocznymi dla kierujących pojazdami mechanicznymi. Również dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 12 oraz Villa Bambini przy ul. Pijarskiej spotkały dzisiaj Mikołaja w drodze do szkoły. Policjanci sprawdzali również czy kierowcy nie łamią przepisów. Ci którzy mieli zapięte pasy bezpieczeństwa, prawidłowo przewozili dzieci w fotelikach dostali słodki prezent od Świętego Mikołaja. Policjanci odwiedzili też dzisiaj dzieci w przedszkolu i w szpitalu na terenie miasta.

05-12-2018
W dniu 04.12.2018r. pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim odwiedzili Szkołę Podstawową w Gorzkowicach gdzie ponad setka uczniów klas piątych uzyskała Kartę Rowerową.

30-11-2018
XII Gminny Konkurs Wiedzy dla Przedszkolaków „Bezpieczny Przedszkolak”
23 listopada 2018r. w
Domu Kultury odbył się XII Gminny Konkurs Wiedzy dla Przedszkolaków „Bezpieczny przedszkolak”. Tradycyjnie organizatorem było Przedszkole Samorządowe nr 1 w Zelowie. Konkurs rozpoczął się wystawieniem scenki „Ruch uliczny”. Do tegorocznej rywalizacji przystąpiło 8 placówek oświatowych z terenu Miasta i Gminy Zelów. Konkurs przebiegał w VI rundach, w których uczestnicy musieli rozwiązać zadania w kartach pracy oraz odpowiadać na pytania. W konkursie brała też czynny udział widownia. Widzowie świetnie się bawili biorąc udział w zgadywankach oraz we wspólnym śpiewie rymowanki. Za prawidłowe odpowiedzi dzieci otrzymywały odblaski. W czasie przerwy widownia została poczęstowana ciastkami ufundowanymi przez sponsora. Komisja konkursowa, w skład której wchodzili przedstawiciele Urzędu Miasta, OSP i Policji oceniła wiedzę dzieci przyznając następujące miejsca: I miejsca: „Stokrotkom” ze Szkoły Podstawowej w Kociszewie i „Dwójeczkom” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Zelowie; II miejsca: „Wiewiórkom” z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Zelowie i „Ekoludkom” z Przedszkola Samorządowego nr 4 w Zelowie; III miejsca: „Wynalazcom” z Przedszkola Edukacyjnego w Zelowie, „Smerfom” ze Szkoły Podstawowej w Bujnach Szlacheckich, „Biedronkom” ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Zelowie oraz Słoneczkom” ze Szkoły Podstawowej w Wygiełzowie. Za udział w konkursie drużyny otrzymały dyplom i książkę, a zawodnicy nagrody ufundowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim.

08-11-2018

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim ogłasza przetarg nieograniczony ofertowy na wydzierżawienie pomieszczeń i prowadzenie baru bezalkoholowego w budynku administracyjno - socjalnym przy ulicy Glinianej 17.
pobierz ogłoszenie >>>

07-11-2018

W dniach 24.12.2018 (poniedziałek) oraz 31.12.2018 (poniedziałek) Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego będzie nieczynny, w zamian 08.12.2018 (sobota) i 29.12.2018 (sobota) będą dniami pracującymi.

29-10-2018
Informujemy, że w związku z konserwacją sieci telefonicznej w dniu 30.10.2018 pomiędzy godzinami 13:00 - 15:00 mogą występować trudności z dodzwonieniem się do WORD w Piotrkowie, prosimy o kontakt e-mail: sekretariat@word-piotrkow.pl

24-10-2018
Kandydaci na egzamin na prawo jazdy kat. AM,A1,A2,A
W związku z przewidywanymi zimowymi warunkami atmosferycznymi WORD w Piotrkowie Trybunalskim będzie planował i przyjmował zapisy na egzaminy praktyczne kat. AM,A1,A2,A do dnia 23.11.2018r. (włącznie). Po tym terminie w przypadku korzystnych warunków atmosferycznych egzaminy praktyczne kat. AM,A1,A2,A będą mogły być organizowane po uprzednim kontakcie telefonicznym kandydata na egzamin z WORD w dniu poprzedzającym lub w danym dniu rano w godz. 7:30-8:15. WORD w Piotrkowie Trybunalskim planuje wznowić po sezonie zimowym egzaminy praktyczne kat. AM,A1,A2,A od dnia 25.03.2019r.

10-10-2018
ODBLASK- Świeć przykładem edycja 2018 /zmiana regulaminu/
Konkurs skierowany do placówek oświatowych: szkół podstawowych i gimnazjów, dotyczący propagowania noszenia odblasków przez uczniów, opiekunów i pracowników, którzy idą do lub wracają ze szkoły, zwany dalej „konkursem”, jest organizowany przez Komendę Wojewódzką Policji w Łodzi, Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego w Łodzi, Piotrkowie Trybunalskim, Sieradzu, Skierniewicach oraz Kuratorium Oświaty w Łodzi. Konkurs trwa od 01.10.2018r. do 30.11.2018r.
Pobierz regulamin >>>

Lista szkół, które zakwalifikowały się do konkursu >>>

28-09-2018
Przedszkolaki w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego
Zaczęło się od odblaskowych niespodzianek, potem krótka filmowa prezentacja prowadzona przez Policję i na koniec praktyczne zajęcia na terenie miasteczka ruchu drogowego.

27-09-2018

W dniu 05.10.2018 r. (piątek) WORD w Piotrkowie Trybunalskim będzie nieczynny. W tym dniu będzie odbywać się szkolenie dla pracowników. Przepraszamy za powstałe utrudnienia.

05-09-2018
Akcja "Bezpieczna droga do szkoły" pod SP nr 2 w Piotrkowie
W środę 5 września pracownicy WORD wspólnie z Komendą Miejską Policji i Strażą Miejską "odprowadzali" do szkoły uczniów SP nr 2 w Piotrkowie rozdając kamizelki odblaskowe, opaski odblaskowe a także zawieszki do tornistrów i komiksy promujące bezpieczeństwo. Funkcjonariusze i pracownicy WORD przypominają o obowiązku noszenia elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym, zachęcając tym samym do używania ich w terenie zabudowanym. Wszystkie tego typu działania mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa właśnie najmłodszych użytkowników dróg a przez to ograniczenie nieszczęśliwych wypadków z udziałem dzieci.

04-09-2018
ODBLASK- Świeć przykładem edycja 2018
Konkurs skierowany do placówek oświatowych: szkół podstawowych i gimnazjów, dotyczący propagowania noszenia odblasków przez uczniów, opiekunów i pracowników, którzy idą do lub wracają ze szkoły, zwany dalej „konkursem”, jest organizowany przez Komendę Wojewódzką Policji w Łodzi, Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego w Łodzi, Piotrkowie Trybunalskim, Sieradzu, Skierniewicach oraz Kuratorium Oświaty w Łodzi. Konkurs trwa od 01.10.2018r. do 30.11.2018r.
Pobierz regulamin >>>

Rozjechane Przepisy
Zapraszamy serdecznie do udziału w konkursie, który trwa od 01.09.2018r. do 30.11.2018r. W „Konkursie” może wziąć udział każda osoba fizyczna (lub zespół osób), posiadająca zdolność do czynności prawnych. Jeśli chcesz stworzyć aplikacje lub stronę internetową, która innym pozwoli lepiej poznać i zrozumieć przepisy ruchu drogowego, to ten konkurs został stworzony dla Ciebie/Was..!
Pobierz regulamin >>>

 


Archiwum aktualności

Copyright (c) 2009-2018 Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim